Czy chrapanie można wyleczyć?

Chrapanie jest szczególnie dokuczliwe dla drugiej osoby, która śpi w tym samy pokoju z chrapiącym. Potrafi zbudzić ze snu, a już na pewno nie pozwoli zasnąć przy osobie, która wydaje różne dźwięki, dość uciążliwe. Wybudzamy chrapiącego ze snu, szturchając, a nawet gwiżdżąc. Jeśli mamy z tym problem powinniśmy zgłosić się do specjalisty, by ustalił przyczynę i podjął leczenie.

Jakie są przyczyny i skutki chrapania?

Chrapanie jest wstydliwą przypadłości i niezwykle kłopotliwą dla chrapiącego i osoby, która śpi z nim w jednym pokoju. Nic jednak nie dzieje się bez powodu, dlatego warto umówić się na wizytę ze specjalistą, który ustali przyczyny chrapania i podejmie leczenie. Przypadłość może być objawem zespołu zaburzeń oddychania w czasie snu. Występuje najczęściej u osób otyłych, mających problemy z zasypianiem i pijących alkohol. Chrapanie zakłóca sen i może prowadzić do niedotlenienia organizmu. Po przebudzeniu można odczuwać zmęczenie, brak koncentracji, depresję, senność, bóle głowy i rozdrażnienie oraz choroby układu krążenia. Jeśli dostajemy informację, że chrapiemy, udajmy się do lekarza np. do placówki Moja estetyka.

Czy chrapanie można wyleczyć?

Chrapanie można wyleczyć, więc warto zgłosić się do lekarza specjalisty, który wykona badanie laryngologiczne i badanie przebiegu snu, w celu znalezienia przyczyny zaburzenia. Im wcześniej zostanie ustalony powód chrapania, tym szybciej można wyleczyć przypadłość. Skuteczne jest leczenie laserem, polegające na przegrzaniu struktury języczka, miękkiego podniebienia, łuków podniebiennych i bocznych części nasady języka miękkiego. Zabieg laserowy jest bezbolesny i bezpieczny dla każdego. Jest wykonywany bez znieczulenia, bo nie będzie odczuwalny. W dodatku metoda jest prosta, szybka i pozwala spożywać pokarmy, zaraz po zabiegu, czyli normalnie funkcjonować. Wymagane jest przeprowadzenie trzech sesji, by zapomnieć całkowicie o chrapaniu, co jest komfortem, zapobiega dolegliwościom zdrowotnym.