Czy można pozbyć się rozstępów?

Rozstępy są zazwyczaj problemem kobiet. Powstają na udach, biodrach, piersiach, pośladkach i wyglądają nieestetycznie. Przyczyną tworzenia się rozstępów jest zazwyczaj nadwaga, ponieważ skóra w szybkim tempie ulega rozciągnięciu i nie jest w stanie produkować potrzebnej ilości włókien kolagenowych, w wyniku czego staje się osłabiona i wówczas zaczynają pojawiać się rozstępy.

Jak zapobiegać rozstępom?

Rozstępy są problemem wielu kobiet. Wyglądają bardzo nieestetycznie, ponieważ skóra na udach, pośladkach i biodrach zmienia kolor na czerwoną lub fioletową, później srebrną i w końcu dochodzą do tego głębokie bruzdy, których nie ma możliwości usunąć domowym sposobem. Rozstępy nie powstają z dnia na dzień. Jest to proces, który można przerwać, gdy tylko zauważamy zachodzące zmiany na skórze. Warto stosować masaże również pod prysznicem. Po kąpieli powinniśmy nacierać skórę odpowiednimi kremami i balsamami, w celu nawilżenia i wygładzenia. Powinna być sprężysta i elastyczna. Warto zrobić test skóry, by dokładnie ustalić, jakich produktów używać, żeby przynosiły oczekiwane efekty, a jakich składników unikać. Ważne jest utrzymanie wagi, bo otyłość sprzyja rozstępom.

Czy można pozbyć się rozstępów?

Rozstępy możemy zlikwidować tylko za pomocą zabiegów. Na przykład w gabinecie Moja Estetyka, wykonują je lekarze medycyny estetycznej, więc są skuteczne i bezpieczne. Doskonałe efekty przynoszą zabiegi laserem Fotona, pobudzające skórę właściwą do regeneracji. Rozstępy ulegają unaczynieniu i przebudowaniu. Do grona metod pozwalających na uzyskanie optymalnych efektów redukcji rozstępów zaliczamy m.in. użycia lasera FOTONA. Inną metodą jest mezoterapia igłowa polegająca na podaniu preparatu poprzez wstrzyknięcie go śródskórnie. Zabieg jest skuteczny, bo poprawia kondycję i wygląd skóry. Substancje aplikowane śródskórnie dobierane są indywidualnie do potrzeb każdego pacjenta. W celu uzyskania zadowalających efektów konieczne jest wykonanie serii 4-6 zabiegów.