Czy zabiegi kwasem hialuronowym działają?

Kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w ludzkiej skórze. Pomaga on utrzymać gładkość i jędrność skóry. Liczba zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego rośnie, ponieważ ludzie są zafascynowani ideą poprawy struktury i wyglądu swojej skóry. Jak więc dokładnie działają te zabiegi pielęgnacyjne i czy są skuteczne?

Co wiemy o zabiegach z wykorzystaniem kwasu hialuronowego?

Istnieje kilka rodzajów zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego, a każdy z nich ma swoje zalety. Pierwszą opcją są zastrzyki z kwasu hialuronowego. Jest on wstrzykiwany w skórę w celu wypełnienia zmarszczek i nadania skórze młodszego wyglądu. Procedura jest szybka, a większość osób wraca do pełnej aktywności w ciągu 24 godzin. Miejscowe żele lub serum z kwasem hialuronowym jako składnikiem aktywnym są łagodniejsze dla skóry, ale nadal skutecznie zwiększają poziom nawilżenia skóry twarzy i szyi, co z czasem pomaga zredukować zmarszczki. Produkty te mogą również pomóc wygładzić drobne zmarszczki wokół ust i oczu, które pojawiają się z wiekiem (tzw. zmarszczki dynamiczne).

Kwas hialuronowy jest składnikiem, który występuje naturalnie w naszej skórze, niestety wraz z wiekiem jego ilość spada. Właśnie dlatego pojawiają się problemy z poziomem nawilżenia skóry, jej wiotkością, zmarszczkami. Poddawanie się zabiegom, z jego wykorzystaniem może pozwolić nam skutecznie zatrzymać młodość naszej skóry na dłużej.

Sprawdź, czy jesteś gotowy na zabieg

Kwas hialuronowy, mimo iż najpopularniej podawany w formie iniekcji, jest jednak dość dobrze tolerowany przez większość osób. Oczywiście istnieją do niego przeciwwskazania, a specjalista powinien wykluczyć je zanim przystąpi do ostrzykiwania, jednak w przypadku tego składnika bardzo rzadko pojawiają się skutki uboczne. Efekt nie jest jednak na zawsze i ostrzykiwania trzeba będzie powtarzać co kilka miesięcy, co dla niektórych osób jest kłopotliwe, jednak wysoka skuteczność i doskonały efekt dla skory sprawiają, że mimo wszystko wiele z nich chętnie decyduje się na tę chwilę dyskomfortu.