Jak działa Dermapen i komu się go poleca? Zastosowanie

Ponieważ dbanie o zdrowie i wygląd stało się dla wielu osób priorytetem, rozwój medycyny estetycznej umożliwił stworzenie nowoczesnych technologii, które pozwalają na poprawę kondycji skóry w sposób bezpieczny i skuteczny. Jednym z takich rozwiązań jest dermapen – urządzenie, które znalazło wszechstronne zastosowanie w ramach zabiegów kosmetycznych.

Do czego służy dermapen?

Dermapen to urządzenie przypominające kształtem długopis, które wyposażono w zestaw niewielkich igieł. Działa na zasadzie tworzenia mikroskopijnych otworów w naskórku oraz skórze właściwej. Iniekcje aktywizują naturalny proces gojenia się tkanek, stymulując ją do produkcji włókien kolagenu i elastyny – białek odpowiedzialnych za jędrność i elastyczność skóry. Mikronakłuwanie prowadzi również do lepszego wchłaniania substancji aktywnych, co dodatkowo wspomaga regenerację i odmładzanie organizmu. W porównaniu z innymi metodami, takimi jak mikrodermabrazja czy peeling chemiczny, zabiegi wykonywane z użyciem dermapenu są mniej inwazyjne i w zasadzie nie wymagają rekonwalescencji.

Jakie zastosowania znajduje dermapen?

Jednym z głównych zastosowań dermapenu jest redukcja blizn, w tym blizn potrądzikowych, pooperacyjnych oraz rozstępów. Dzięki zdolności stymulowania produkcji kolagenu dermapen wpływa na stopniową poprawę struktury skóry, a tym samym zmniejszenie widoczności spoin. W gabinecie Moja Estetyka w Rzeszowie dermapen wykorzystuje się również do zwalczania trądziku oraz innych problemów skórnych. Mikronakłuwanie pomaga bowiem w oczyszczeniu porów, zmniejszeniu nadmiaru sebum i redukcji stanów zapalnych. Oprócz tego dermapen jest stosowany w terapiach przeciwstarzeniowych. Redukuje drobne zmarszczki na skutek zwiększenia elastyczności skóry, natomiast stymulacja produkcji kolagenu sprzyja nawilżeniu i przywróceniu jej młodzieńczego wyglądu. Istnieje także możliwość przeprowadzenia zabiegów na skórze głowy, gdyż dermapen wspomaga wzrost włosów poprzez stymulację krążenia krwi.

Kto i kiedy powinien skorzystać z dermapenu?

Zabiegi z użyciem dermapenu są polecane osobom w różnym wieku, które chcą poprawić stan swojej skóry bądź rozwiązać problemy natury estetycznej. Warto zaznaczyć, że jest to metoda, która może być stosowana zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. Jednocześnie należy pamiętać, że choć zabiegi dermapenem są bezpieczne dla większości ludzi, nie powinny się na nie decydować kobiety w ciąży, osoby ze skłonnościami do występowania bliznowców czy infekcji skórnych. Dodatkowo skóra musi być wolna od stanów zapalnych, trądziku w fazie aktywnej czy opalenizny. Z tych względów przed wykonaniem zabiegu należy skonsultować się ze specjalistą np. z gabinetu Moja Estetyka, aby sprawdzić, czy nie występują przeciwwskazania do podjęcia terapii.