Jak pozbyć się blizn potrądzikowych?

Blizny potrądzikowe są problemem, z którym zmaga się wiele osób. Są trudne lub niemożliwe do usunięcia domowymi sposobami, a jednocześnie obniżają pewność siebie i niełatwo ukryć je makijażem. Na szczęście blizny potrądzikowe można mocno zredukować w gabinecie medycyny estetycznej. Jednymi z najskuteczniejszych sposobów na wyleczenie blizn jest użycie lasera i mezoterapia.

Laser frakcyjny na blizny potrądzikowe

Laser frakcyjny jest to bardzo precyzyjna metoda usuwania wierzchniej warstwy naskórka. Ma wiele zalet. Poza redukcją blizn uzyskuje się dzięki niemu zwiększenie gęstości i jędrności skóry, ujednolicenie kolorytu i spłycenie zmarszczek. Skóra po zabiegu goi się przez 3 do 7 dni. Po zabiegu pojawia się obrzęk, zaczerwienienie i łuszczenie. Należy go powtórzyć od 2 do 5 razy. O ilości potrzebnych zabiegów decyduje osoba wykonująca je. Pierwsze efekty widoczne są po zagojeniu się skóry, jednak ostateczny efekt można zobaczyć dopiero po kilku miesiącach. Peeling laserowy wykonuje się w trybie delikatnym lub średnim. Jego intensywność dobiera się pod stan skóry pacjenta.
Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Zajmujemy się laseroterapią w Rzeszowie.

Mezoterapia w leczeniu blizn

Mezoterapia polega na wykonywaniu mikro nakłuć skóry. Powstają dzięki temu niewielkie kanaliki, przez które aplikowane są substancje aktywne. Mezoterapia działa bezpośrednio na skórę właściwą. Zabieg ten stymuluje skórę do zagęszczenia i przebudowy poprzez zwiększenie produkcji kolagenu i elastyny. Poza tym powoduje zamierzony stan zapalny, który aktywuje procesy regeneracyjne. To sprawia, że blizny przestają być widoczne.
Mezoterapia podobnie jak laseroterapia, aby była skuteczna, musi być powtarzana kilkukrotnie. Mezoterapia również działa odmładzająco.