Łysienie, wypadanie włosów. Co robić? Jak leczyć?

Łysienie stanowi poważny problem zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet. Często wśród przyczyn wypadania włosów wymienia się uwarunkowania genetyczne, nieodpowiednią dietę, zaburzenia hormonalne oraz stres. Do takiej sytuacji może także doprowadzić stosowanie kosmetyków powodujących przewlekłe stany zapalne skóry głowy. W zależności od genezy przypadłości istnieją różne sposoby pomocy pacjentom. Wykonywane w gabinecie Moja Estetyka zabiegi mogą pomóc nie tylko powstrzymać łysienie, ale też wzmocnić włosy.

Najskuteczniejsze metody leczenia wypadania włosów

  • Laser Fotona

Do najpopularniejszych zabiegów przeprowadzanych w naszym gabinecie należy laserowa stymulacja wykonywana laserem Fotona. Emitowana wiązka laserowa jest pochłaniana przez znajdującą się w skórze wodę. Prowadzi to do akumulacji ciepła i wywołania efektu termicznego, czyli krótkotrwałego podgrzania tkanek bez ich oparzenia. W reakcji na impuls zwiększa się przepływ krwi w skórze głowy, co przekłada się na odżywienie i dotlenienie mieszków włosowych. Znacząco przyspiesza to ich regenerację, a w efekcie także wzrost nowych włosów.

  • Mezoterapia igłowa

Podejmując się leczenia wypadania włosów w Rzeszowie, warto rozważyć wybór mezoterapii igłowej. Polega ona na wykonywaniu mikrourazów o indywidualnie dobranej głębokości. Po nakłuciu skóry głowy lekarz medycyny estetycznej aplikuje pod nią specjalny koktajl rewitalizujący – mieszaninę witamin, enzymów, hormonów oraz substancji pomocniczych – które stymulują metabolizm komórkowy. Dzięki temu nie tylko dochodzi do poprawy krążenia krwi czy wzmocnienia cebulek włosów, ale nawet do polepszenia nawilżenia skóry.

  • Terapia CGF

Wśród innowacyjnych metod leczenia łysienia można wymienić aplikację CGF (Concentrated Growth Factor), czyli skoncentrowanych czynników wzrostu oraz komórek macierzystych. Preparat powstaje na bazie krwi pobranej od pacjenta, dzięki czemu wyeliminowane zostaje ryzyko wywołania alergii czy powikłań. Zawarte w CGF składniki wpływają na nasilenie produkcji włókien kolagenowych i elastynowych. Dodatkowo stymulują one procesy regeneracyjne poprzez zwiększenie intensywności naturalnych podziałów komórkowych, co skutkuje zatrzymaniem wypadania włosów czy wręcz przyspieszeniem ich wzrostu.

  • Osocze bogatopłytkowe

Podobną skuteczność można uzyskać dzięki iniekcjom z osocza bogatopłytkowego – preparatu podobnego do CGF, gdyż zawiera skondensowaną dawkę czynników wzrostu i powstaje z odwirowanej krwi własnej pacjenta. Białka regulujące wzrost działają na komórki macierzyste w opuszkach włosów, co przekłada się na powstawanie nowych mieszków włosowych. Wyjątkowym atutem zabiegów z użyciem osocza bogatopłytkowego jest możliwość łączenia iniekcji z innymi metodami oraz stosowania ich w trudnych do leczenia jednostkach chorobowych.