Nie ma czego się bać, czyli labioplastyka dla każdej zainteresowanej

Czasami natura potrafi płatać figle i nie zawsze daje nam to, czego byśmy chcieli. W efekcie niekiedy należy się zastanowić nad wykonaniem zabiegu z zakresu medycyny estetycznej. Czy warto jednak bać się zabiegów poprawiających wygląd okolic intymnych? Poznaj tajniki labioplastyki i przekonaj się, dlaczego tak wiele kobiet decyduje się na podjęcie tego kroku.

Jak wygląda zabieg w ramach labioplastyki?

Przeprowadzana m.in. w Rzeszowie labioplastyka to operacja plastyczna mająca na celu korekcję wyglądu warg sromowych mniejszych. W trakcie procedury chirurg usuwa nadmiar, a następnie modeluje tkanki warg sromowych, co pozwala na uzyskanie pożądanego kształtu i symetrii. Podczas labioplastyki lekarz używa specjalistycznych narzędzi oraz technik, które minimalizują ryzyko pojawienia się blizn oraz skracają czas gojenia. Operacja przeprowadzana pod okiem specjalistów z gabinetu Moja Estetyka trwa kilkadziesiąt minut i jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym. Pełne efekty zabiegu można ocenić dopiero po około 3 miesiącach, gdy zrosty zagoją się całkowicie.

Kiedy warto rozważyć wykonanie labioplastyki?

Wśród najczęstszych wskazań do przeprowadzenia labioplastyki wyróżnia się różne problemy związane z wyglądem warg sromowych, które wpływają na jakość życia pacjentki, takie jak:

  • Dyskomfort fizyczny – zbyt duże wargi sromowe nierzadko utrudniają wykonywanie codziennych czynności, takich jak chodzenie, jazda na rowerze czy noszenie obcisłej bielizny. Uciskają one lub trą o ubranie, co prowadzi do podrażnienia i bolesności.
  • Dysfunkcje seksualne – kobiety mogą też odczuwać dysfunkcje seksualne związane ze zbyt dużymi wargami sromowymi. Zwykle objawia się to w utrudnionej penetracji, wywoływaniu dyskomfortu podczas stosunku lub zmniejszeniu odczuć seksualnych.
  • Zaburzenia psychiczne – problemy z wargami sromowymi mogą również przekładać się na samopoczucie i zdrowie psychiczne. Dotyczy to zwłaszcza utraty pewności siebie, niezadowolenia z ciała, obniżenia libido czy nawet wystąpienia depresji.
  • Podatność na infekcje – zbyt duże wargi sromowe często zatrzymują wilgoć i pot, co sprzyja rozwojowi infekcji bakteryjnych oraz grzybiczych. Wymaga to jednocześnie znacznie większej staranności przy codziennym myciu i dbaniu o higienę.

O czym pamiętać i na co uważać po labioplastyce?

Po labioplastyce ważne jest przestrzeganie zasad higieny oraz stosowanie się do zaleceń lekarza. W pierwszych dniach po operacji pacjentka może borykać się z dyskomfortem i obrzękiem, jednak powinny one stopniowo ustąpić w miarę postępu gojenia. Należy również zwrócić uwagę na utrzymanie czystości ran, unikanie wysiłku fizycznego, a także ograniczenie aktywności seksualnej. W przypadku wystąpienia niepokojących objawów, takich jak silny ból czy krwawienie, należy jak najszybciej zgłosić się do specjalisty. Odpowiednie postępowanie po zabiegu oraz regularna kontrola lekarska zapewnią pacjentce satysfakcjonujące efekty oraz szybki powrót do normalnego funkcjonowania.