Dlaczego warto zdecydować się na usuwanie zmarszczek botoxem?

Botox, czyli inaczej toksyna botulinowa, to skuteczny i bezpieczny preparat, który stosowany jest przez doświadczonych lekarzy w celu wygładzenia oraz zmniejszenia widoczności kłopotliwych zmarszczek twarzy. W gabinecie Moja Estetyka oferujemy profesjonalne zabiegi z zakresu odmładzania twarzy oraz szyi za pomocą renomowanych preparatów. Gwarantujemy profesjonalizm przy wykonywaniu zabiegów, dlatego Pacjenci mogą cieszyć się odmłodzonym wyglądem twarzy, zachowując równocześnie jej naturalny wygląd.

 

Kto może skorzystać z botoxu w Rzeszowie?

 

Botox zalecamy osobom czującym dyskomfort związany ze zmarszczkami i bruzdami twarzy. Odmładzanie skóry z wykorzystaniem tej techniki jest idealne dla każdej osoby dorosłej. Nasi specjaliści polecają także toksynę botulinową jako sposób na wygładzenie i zmniejszenie zmarszczek poprzecznych na czole, brodzie i szyi, zmarszczek mimicznych w obszarze oczu i ust, a także bruzd między brwiami.

 

CZY BOTOX JEST BEZPIECZNY?

 

Zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej są bezpieczne, ale tylko w sytuacji, gdy wykonują je specjaliści. Konieczne jest korzystanie z certyfikowanych preparatów i zachowanie pełnej sterylności zabiegu. Dawka botoxu jest dobierana do potrzeb Pacjenta. Jest ona znacznie niższa niż ta, która mogłaby zaszkodzić organizmowi. Specjaliści wiedzą, jak dopasować odpowiednią ilość preparatu, by uzyskać efekt wygładzenia zmarszczek, a jednocześnie nie spowodować wyłączenia mimiki i innych negatywnych skutków. Z czasem botox jest wydalany z organizmu, dlatego zabiegi z jego użyciem należy regularnie powtarzać.

 

JAKIE EFEKTY DAJE WSTRZYKIWANIE BOTOKSU?

 

Wstrzykiwanie botoksu pozwala na uzyskanie ciekawych efektów. Substancja ta łagodzi spięcia mięśni, dzięki czemu możliwe jest wygładzenie zmarszczek. Oprócz tego cera staje się bardziej sprężysta i jędrniejsza. Skutki wykonania zabiegu widać już po kilku dniach, a ostateczny efekt można zauważyć po upływie 2 tygodni. Botox działa przez okres 3-4 miesięcy, w zależności od właściwości skóry danej osoby. Efekt pozostaje widoczny na dłużej, ponieważ przez czas działania substancji mięśnie zdążą odzwyczaić się od dotychczasowej pracy.

Botox jest niezwykle ciekawą substancją, która znajduje swoje zastosowanie także w trakcie leczenia nadpotliwości . Ogranicza bowiem działanie gruczołów potowych. Toksyna botulinowa najczęściej jest wstrzykiwana w miejsca, w których ludzkie ciało poci się najbardziej – okolice pod pachami, dłonie czy stopy. To ciekawa alternatywa dla laserowych zabiegów, mających na celu poradzenie sobie z problemem nadpotliwości.


Zapraszamy do zapoznania się z ofertą botoxu w gabinecie Moja Estetyka z Rzeszowa. Zapewniamy profesjonalne wsparcie i pomoc w redukcji uciążliwych zmarszczek twarzy.