LASEROWE LECZENIE GRZYBICY PAZNOKCI

Grzybica paznokci jest chorobą, którą bardzo łatwo jest się zarazić, a znacznie trudniej wyleczyć. Nie zniknie sama, nie pomogą też domowe środki.

 

Grzybica paznokci częściej atakuje paznokcie u stóp niż dłoni. Może ograniczyć się do jednej płytki lub przenieść na sąsiednie. Zwykle jednak grzybicze zakażenia zajmują pierwszy i piąty palec stopy. Prawdopodobnie dlatego, że do nich najszczelniej przylegają buty.

 

Głównym źródłem zakażeń są baseny, łaźnie, sauny. Można się też zarazić używając cudzych butów, skarpet lub przyborów do pedikiuru.

 

Do infekcji grzybiczych przyczyniają się choroby ogólnoustrojowe, np. cukrzyca, otyłość, niedokrwistość, zaburzenia hormonalne, żołądkowo-jelitowe, układu odpornościowego i krążenia, a także długa terapia antybiotykami, przyjmowanie sterydów i chemioterapia.

 

Rozwojowi grzybicy sprzyjają ciepło i wilgoć – niestaranne wycieranie stóp po myciu, chodzeniew nieprzewiewnych butach i noszenie skarpet z tworzywa sztucznego. Grzybica rozwija się, gdy płytka paznokcia jest uszkodzona – jeśli się skaleczymy lub zbyt krótko obetniemy paznokcie, grzyby z łatwością się pod nią dostaną.

 

Terapia ta polega na naświetlaniu płytki paznokcia oraz tkanek okalających wiązką lasera. Zabieg jest prosty, szybki i sukcesywnie usuwa infekcję grzybiczą bez żadnych efektów ubocznych. Zaleca się przeprowadzenie serii 7 zabiegów – 4 zabiegi w odstępach tygodniowych, a następnie po 1 zabiegu co miesiąc przez okres 3 miesięcy.