Do czego wykorzystuje się osocze bogatopłytkowe?

Osocze bogatopłytkowe dzięki swoim właściwościom i bezpieczeństwu jest wszechstronnie wykorzystywane w medycynie estetycznej. Czynniki wzrostu umożliwiają:


  • przyspieszenie procesu gojenia się ran,
  • pobudzenie tworzenia się nowych włókien kolagenowych,
  • pozytywne wpłynięcie na uzyskane rezultaty leczenia.

Osocze bogatopłytkowe znalazło więc zastosowanie w mezoterapii igłowej do leczenia problemów intymnych, wypadających włosów itd. Właściwości rewitalizacji skóry sprawiają natomiast, że osocze pozwala poprawić nawilżenie skóry. Za pomocą osocza bogatopłytkowego leczy się także rozstępy skórne, blizny i przebarwienia, cienie pod oczami czy zmarszczki.


Na czym polega zabieg osoczem bogatopłytkowym w Rzeszowie?


Krew pozyskaną od Pacjenta umieszcza się w specjalnej wirówce, która pozwala odseparować komórki od erytrocytów i leukocytów. W ten sposób powstaje koncentrat zawierający niewielką ilość osocza, ale ogromne stężenie płytek krwi. Taki materiał podajemy Pacjentowi za pomocą iniekcji. Precyzyjne wprowadzenie preparatu odbywa się za pomocą cienkich igieł.


Zachęcamy do zapoznania się z ofertą leczenia osoczem bogatopłytkowym w gabinecie Moja Estetyka, który wykonujemy w Rzeszowie. Zapewniamy bezpieczeństwo, zadowolenie z efektów i precyzję w trakcie zabiegu.