Jak skutecznie pozbyć się grzybicy?

Grzybica paznokcia jest chorobą, której nie można lekceważyć. Jest problemem estetycznym, ale nie tylko. Nieleczona może rozprzestrzeniać się na pozostałe paznokcie, na skórę dłoni czy stóp oraz powodować wtórne infekcje bakteryjne. Poza tym istnieje ryzyko zarażenia nią innych osób. Choroba ta objawia się zmianą barwy paznokcia, zgrubieniem, osłabieniem oraz uniesieniem płytki, a także bólem.

Najpopularniejsze sposoby leczenia grzybicy paznokcia

Najczęściej stosowanymi sposobami na leczenie grzybicy paznokci są maści, żele i lakiery, którymi pokrywa się zmienioną chorobowo płytkę. Preparaty te dostępne są bez recepty w aptece. W przypadku, gdy leczenie nimi nie daje rezultatów, należy udać się do lekarza, który przepisze mocniejsze leki na receptę. Lekarz poza lekami stosowanymi zewnętrznie może dołączyć terapię doustną, zwykle trwającą kilka miesięcy.
Leczenie grzybicy paznokcia wymaga dużej samodyscypliny. Ważne jest zachowywanie higieny. Jeśli grzybica dotyczy stóp, konieczne jest dezynfekowanie butów, aby nie dochodziło do ponownego zakażenia.

Laserowe leczenie grzybicy paznokci

Inną metodą leczenia grzybicy jest zastosowanie lasera. Osoby zainteresowane zapraszamy na leczenie grzybicy paznokci w Rzeszowie, w naszym gabinecie. Terapia składa się z 7 zabiegów w określonych odstępach czasowych. Fale lasera pobudzają procesy autoimmunologiczne paznokcia, działają grzybobójczo i bakteriobójczo. Wiązka lasera działa na całe zmienione chorobowo miejsce, również na macierz i wały paznokcia. Przenika przez płytkę paznokcia, dzięki czemu usuwa grzyby znajdujące się pod nią.

Zabieg jest nieinwazyjny, urządzenie nie dotyka paznokcia, jest przesuwane 1-2 cm nad płytką.
Metoda ta jest niezwykle skuteczna i w krótkim czasie pozwala pozbyć się problemu.