Jak wygląda zwężanie pochwy? Wszystko, co warto wiedzieć

Ginekologia estetyczna zdobywa coraz większą popularność wśród kobiet, które pragną poprawić wygląd i funkcjonowanie swoich narządów płciowych. Jednym z najbardziej popularnych zabiegów w tej dziedzinie jest lifting pochwy, zwany również zwężeniem pochwy. Laserowe obkurczanie pochwy ma wiele zalet, które przyciągają kobiety do tej metody. Przede wszystkim jest to zabieg nieinwazyjny, co oznacza, że nie wymaga cięć ani szwów, a tym samym nie pozostawia blizn. Czas rekonwalescencji po zabiegu jest krótki – zwykle wystarczy kilka dni, aby wrócić do normalnego funkcjonowania. Laserowe obkurczanie pochwy przynosi także szybkie efekty – pacjentki zauważają poprawę już po pierwszym zabiegu. Zabieg ten jest bezpieczny i ma niewiele przeciwwskazań. W poniższym artykule przyjrzymy się bliżej temu zabiegowi, omawiając jego zalecenia, przebieg oraz efekty.

Na czym polega lifting pochwy i jakie są wskazania do zabiegu?

Lifting pochwy to procedura mająca na celu zwężenie i ujędrnienie ścian pochwy, co przekłada się na poprawę jakości życia seksualnego oraz komfortu pacjentki. Wskazania do zabiegu obejmują naturalne procesy starzenia się organizmu, osłabienie mięśni dna miednicy po porodzie, a także problemy z nietrzymaniem moczu. Przed przystąpieniem do zabiegu specjalista dokładnie ocenia stan zdrowia pacjentki oraz bierze pod uwagę jej oczekiwania i potrzeby. Po zabiegu pacjentka powinna stosować się do zaleceń oraz unikać wysiłku fizycznego i stosunków seksualnych. Regularne ćwiczenia dna miednicy oraz zdrowy styl życia mogą przyczynić się do utrzymania efektów zabiegu na dłużej. Przeciwwskazaniami do przeprowadzenia zabiegu są m.in. ciąża, aktywne infekcje pochwy czy choroby nowotworowe. Ważne jest, aby przed zabiegiem skonsultować się z lekarzem i wybrać odpowiednią klinikę, która gwarantuje wysoką jakość usług i bezpieczeństwo pacjentek – przykładem takiego miejsca jest Moja Estetyka z Rzeszowa.

Jak przebiega procedura zwężenia pochwy i jakie są jej efekty?

Laserowe obkurczanie pochwy polega na wykorzystaniu specjalistycznego lasera FOTONA, który emituje wiązkę światła o określonej długości fali. Podczas zabiegu lekarz wprowadza do pochwy specjalną końcówkę lasera, która emituje wiązkę światła na ścianki pochwy. Działanie lasera powoduje kontrolowane uszkodzenie błony śluzowej i tkanki podśluzowej, co prowadzi do stymulacji procesów regeneracyjnych i produkcji nowego kolagenu. W efekcie dochodzi do obkurczenia i ujędrnienia tkanek pochwy, co przekłada się na jej mniejszą szerokość i większą elastyczność. Lifting pochwy przyczynia się do poprawy jakości życia seksualnego, wzrostu pewności siebie oraz eliminacji problemów z nietrzymaniem moczu. Warto jednak pamiętać, że efekty zabiegu nie są trwałe – proces starzenia się organizmu oraz ewentualne kolejne porody mogą wpłynąć na utratę jędrności pochwy.